piątek, 27 listopada 2009

Full Thrust - pierwsze starcie

W czwartek rozegraliśmy pierwszą bitwę w Full Thrusta. W piątek się nie udało, za to byliśmy z Wodzem (Michałem, kolejnym z ekipy chętnych do grania w Full Thrust) odebrać zamówione w Gildii Najemników modele statków kosmicznych, którymi będziemy grać. Jednak wracając do czwartkowej bitwy - postanowiliśmy z Hobbitem, który tego dnia był moim przeciwnikiem, że dla wypróbowania zasad nie będziemy spieszyć się z zakupem/produkcją modeli, tylko zagramy żetonami (co widać na zdjęciu). Użyliśmy zasad w wersji light (do ściągnięcia ze strony www.mil-sf.pl), zaś za żetony posłużyły nam karty wycięte z tychże zasad. Po czterech turach przegrałem bitwę, ale bawiłem się bardzo dobrze. Oto kilka wniosków:
- gra, nawet w wersji light jest bardzo "miodna" oraz pomysłowa i na pewno zagości na naszych blatach na dłużej,
- Full Thrust ma zasady bardzo łatwo przyswajalne - każdy z nas przeczytał reguły raz przed grą, a w trakcie samej rozgrywki spoglądaliśmy do nich tylko około trzech razy,
- gra jest szybka (przynajmniej w wersji light), rozegranie bitwy zajęło nam (nowicjuszom w tym systemie) ok. półtorej godziny,
- potrzeba dość dużego blatu, jeśli za jednostki miary przyjmiemy cale,
- gra na ok. 9 statków na stronę jest całkiem przyjemna, choć mam nadzieję, że wycięte karty przy następnym starciu zamienimy już na modele, albo chćby mniejsze heksagonalne żetony - tymi, którymi graliśmy strasznie źle się manewruje i praktycznie za każdym razem trzeba używać wzornika (przy heksagonalnych żetonach lub podstawce jest on zbędny).
Mam nadzieję, że kolejną bitwę, już modelami rozegramy w przyszłym tygodniu. Może znów uda się wybrać do poznańskiego Cube'a, gdzie graliśmy tę partię. Jeżeli tylko się uda zagrać - obiecuję raport i wiecej zdjęć. Póki co czekan na niedzielę - będę miał aparat i pokażę zdjęcia kolejnych modeli (zakupionych i robionych samemu).
Słowem podsumowania: nakręciliśmy się na Full Thrusta dość mocno i jest nas kilka osób - mamy nadzieję, że uda się rozkręcić w Poznaniu (a może nie tylko tu) mocną ekipę grającą w systemy kosmiczne!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz