niedziela, 20 stycznia 2013

Kozacki bęben / Cossack drum


Przygotowałem podstawkę z kozackim bębnem. Inspiracją dla mnie była scena z filmu "Ogniem i mieczem". Nie wiem, na ile taki instrument był używany przez oddziały kozackie, ale pomysł wydaje mi się dobry. Podstawka może być używana jako filler, może kiedyś wymyślę do niej też zasady specjalne.
 I prepared base with cossack drum. Inspiration for me was scene from "With fire and sword" film. I don't know if this instrument was used in cossack's units, but I think that is good idea. Base may be used as filler, maybe once I think of special rules to this it.

poniedziałek, 7 stycznia 2013

15mm.pl

 Na polskim rynku wargamingowym zadebiutowała nowa firma - 15mm.pl. W jej ofercie na razie można znaleźć figurki krasnoludów, oczywiście w skali 15 mm. W kolejce zapowiedziane są już następne armie fantasy w tej skali. Gorąco polecam; figurki - wyrzeźbione przez Rafała Szwelickiego, są na prawdę świetne.

czwartek, 3 stycznia 2013

Noworoczne postanowienie

Dawno mnie na blogu nie było. 2012 rok minął mi na rozgrzebywaniu kolejnych projektów, z których żadnego praktycznie nie skończyłem. Stąd też noworoczne postanowienie - skończyć choć część z tego, co obecnie mam na warsztacie. Planów nie chcę czynić zbyt dużych, bo ciężko mi ocenić, co zdążę wykonać. Na pewno chcę pomalować armię Erly Polish do DBA, złożoną z figurek QR Miniatures. Na pewno coś jeszcze do DBA, ale co konkretnie - na razie nie myślę. Armia jest już na podstawkach, jutro rusza malowanie.
Na pewno będę też chciał doprowadzić do stanu grywalnego część modeli 20 mm z okresu II Wojny Światowej, jestem mocno zarażony grami z serii Battlegroup.
W wolnej chwili na warsztat wejdzie na pewno banda do Mordheim, do zgiełkowego projektu "Wybrańcy Komety". No i pewnie jakiś podjazd do OiM.
Wystarczy planów, jak będzie widać koniec powyższych, pomyślę co dalej. 
I jeszcze jedno - wracam na bloga.